MG

piątek, 02 kwiecień 2021 00:00

Wielkanoc

Radujmy się, Alleluja! Oto zmartwychwstał Pan!

Najlepsze życzenia zdrowych, spokojnych, radosnych Świąt Wielkanocnych składa wszystkim odwiedzającym naszą stronę

społecznośc szkolna Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Tuchowie

paquess

poniedziałek, 29 marzec 2021 00:00

Program profilaktyczny

program Teresyy

niedziela, 07 marzec 2021 19:22

Rekrutacja do liceum na rok szkolny 2021/2022

Drodzy Absolwenci szkół podstawowych!

Zapraszamy Was do podjęcia nauki w tuchowskim Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika.

"Kopernik" to NAPRAWDĘ DOBRA SZKOŁA blisko Waszych domów!

W  roku szkolnym 2021/2022 przygotowaliśmy dla Was propozycję ośmiu profili kształcenia. Są to:

1.Profil psychologiczny. Przedmioty rozszerzone: : Język polski, biologia, angielski

2.Profil humanistyczny. Przedmioty rozszerzone: język polski, historia, język angielski

3.Profil europejski. Przedmioty rozszerzone : geografia, wiedza o społeczeństwie,       język angielski

4.Profil medyczny. Przedmioty rozszerzone : biologia, chemia, język angielski

5.Profil turystyczno–sportowy. Przedmioty rozszerzone : geografia, biologia, język angielski

6.Profil biznesowy. Przedmioty rozszerzone : matematyka, geografia, język angielski

7.Profil politechniczny. Przedmioty rozszerzone : matematyka, fizyka, język angielski

8.Profil informatyczny. Przedmioty rozszerzone : matematyka, informatyka, język angielski

W naszym liceum nie można sie nudzić. Mamy wysoki poziom kształcenia na co wskazują wyniki matury i dostawalność na studia. Realizujemy wiele projektów edukacyjnych w tym Erasmus+. Systematycznie odbywa się wiele imprez kulturalnych (w tym Dni Kultury), charytatywnych, zawody sportowe, wycieczki krajowe i zagraniczne.

Ze szczegółami możesz się zapoznać w dziale Rekrutacja na naszej stronie oraz na profilu LO na Facebooku.

Czekamy na Ciebie! Zostań "Kopernikiem" tak jak my!!!

środa, 03 marzec 2021 14:33

Zmiana terminu konkursu z matematyki

Informujemy o zmianie terminu konkursu z matematyki "Kangur matematyczny" na 22.kwietnia 2021, godzina 9.00.

sobota, 06 luty 2021 21:32

XXXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

XXXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej – etap szkolny w LO w Tuchowie

Dnia 25.01. 2021 r. po raz 36. odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy Ekologicznej dla uczniów z całej Polski.  Z naszej szkoły w olimpiadzie wzięło udział 7 uczniów z kl. 1b, 2b i 2e. W tym roku organizacja szkolnego etapu miała inny przebieg, gdyż  Olimpiada odbywała się w zmienionych warunkach technicznych spowodowanych obostrzeniami z tytułu Covid-19. Młodzież pisała test przed ekranem swojego komputera z włączoną kamerą a całość nadzorowała nauczyciel biologii Teresa Podraza.

Najlepszy wynik w szkole uzyskała uczennica klasy 2b Martyna Sobczyk, drugie miejsce zdobyła Olga Gut z 2e, a trzecie miejsce Jakub Mikrut z 1b. Wyniki kolejnych uczniów były niewiele niższe. Wszystkim uczniom gratulujemy, tym bardziej, że program tej Olimpiady obejmuje treści nie tylko dotyczące ekologii klasycznej czy zagadnień związanych z ochroną gleb, wód, powietrza i gospodarką odpadami, ale również znajomość aktualnych problemów społeczno – gospodarczych dotyczących ochrony środowiska w Polsce i na świecie.

Miło mi poinformować, że Martyna Sobczyk reprezentować będzie naszą szkołę w etapie okręgowym OWE i mam nadzieję, że dalsze zmagania również przyniosą jej sukces i zdobędzie tytuł finalisty.

Teresa Podraza

OWE 2021 small
poniedziałek, 08 luty 2021 21:23

Kangur Matematyczny

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie z matematyki! Szczegółowe informacje na zdjęciu po lewej.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi realizacji projektu Mój rozwój - moja przyszłość II w naszym LO.

Zdjęcia są dostępne w GALERII

moj rozwoj II small

niedziela, 24 styczeń 2021 20:43

Matury 2021

Szanowni maturzyści !

Zbliża się termin złożenia ostatecznej deklaracji zdawania egzaminu dojrzałości.

W tym roku szkolnym jest to poniedziałek  8.02.2021 r.

Deklaracje ostateczną można złożyć składając podpis na deklaracji wstępnej, po naniesieniu ewentualnych  zmian na tej deklaracji.  Osoby, które mają problem z dojazdem do szkoły mogą nową deklarację z własnoręcznym podpisem przesłać listem poleconym do szkoły w terminie do 8.02.2021r.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji co do wyboru przedmiotów zdawanych  na egzaminie maturalnym proszę zapoznać się ze zmianami wymagań na egzaminach maturalnych.

Omówienie zmian można znaleźć na stronie MEN :

W załączniku nr 2 na tej stronie znajdują się szczegółowe wymagania egzaminacyjne z poszczególnych przedmiotów.

Informację na temat przeprowadzania egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2020/2021 można odszukać na stronie OKE Kraków :

Informatory maturalne wraz z aneksami na rok 2021 umieszczone są na stronie CKE :

niedziela, 10 styczeń 2021 19:33

Odeszła P. Prof. Maria Wojcieszek

Z największym bólem i poczuciem ogromnej straty informujemy, że odeszła Pani Profesor Maria Wojcieszek. Pracowała w naszym liceum od 1 września 1979 roku.  Uczyła biologii, chemii, prowadziła zajęcia ekologiczne. Była wspaniałym człowiekiem, pedagogiem, wychowawcą, fachowcem w swojej dziedzinie, koleżanką z pracy... Razem z Nią odeszła cząstka nas i tej szkoły...

Odpoczywaj w pokoju... [*]

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 13 stycznia 2021 w kościele parafialnym w Niedzieliskach koło Szczurowej (o godz. 9.30 różaniec a następnie o 10.00 Msza św.).