Przebieg wymiany w Portugalii (Erasmus+, Matematyczne szlaki Europy)

Druga wymiana młodzieżowa w ramach projektu Maths Routs around Europe w Portugalii w miejscowości Oliveira de Azemeis, w dniach 8-15 marca 2019:

Dzień pierwszy: zwiedzanie szkoły, zabawy integracyjne z młodzieżą z Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Chorwacji i Wielkiej Brytanii. Następnie piknik z rodzinami goszczącymi, przepysznym jedzeniem i zabawą przy folkowej muzyce.

Dzień drugi
: zwiedzanie miasteczka Avairo portugalskiej Wenecji. Rejs gondola, degustacja lokalnych przysmaków
, miejska gra matematyczna podczas zwiedzania miasta i na koniec spacer po plaży nad Oceanem Atlantyckim.

Dzień trzeci:
prezentacje na temat słynnych matematyków, zdrowe śniadanko na świeżym powietrzu, spotkanie robocze nauczycieli, zajęcia w grupach: robotyka, fizyka, matematyka, taniec.

Dzień czwarty: Kolejny intensywny dzień na wymianie młodzieży w Oliveira de Azmeis. Dzisiaj zwiedzaliśmy Porto. Mieliśmy okazję zobaczyć przepiękną futurystyczną operę, Aleję Aliantów, zabytkowe kościoły, dworzec kolejowy. Posmakowaliśmy lokalnych przysmaków a także atmosfery życia w tym przepięknym mieście jakim jest Porto.

Dzień piąty:
Zajęcia w szkolnej bibliotece na temat "Symetrii w azulejo". Zajęcia matematyczne i spacer po parku La-Salette. Pożegnalne przyjęcie z rodzinami goszczącymi.

Zapraszamy również do naszej GALERII.