O kosmosie w przedszkolu

Kosmos, planety, galaktyki, gwiazdy od zawsze fascynują ludzi. Dzieci z przedszkola w Wilczyskach również lubią odkrywać tajemnice nieba.

W poniedziałek 6 maja Przedszkole Samorządowe w Wilczyskach gościło Panią astronom mgr Agnieszkę Szklanny , nauczycielkę fizyki i astronomii w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się czym zajmuje się astronomia, jak zbudowany jest Układ Słoneczny, jak rozpoznawać poszczególne planety. Przy pomocy makiety dzieci obserwowały ruch obrotowy Ziemi , miały również okazję sprawdzić jak działa teleskop i do czego służą mapy nieba. Przedszkolakom bardzo podobało się spotkanie i już zaprosiły Panią astronom na kolejną wizytę.

Zapraszamy do naszej GALERII ZDJĘĆ.

Więcej w tej kategorii: « Poprzedni News