„Ochota na czytanie” po niemiecku czyli ogólnopolski konkurs Instytutu Goethego dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych rozstrzygnięty!

Już od stycznia br. trwał konkurs zorganizowany przez Instytut Goethego w Krakowie pt. „Leselust”, którego celem było rozpowszechnianie czytelnictwa wśród młodzieży.
W konkursie mogli brać udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a zadaniem w nim było przeczytanie krótkiej książki w języku niemieckim, a następnie napisanie recenzji, która zachęciłaby innych do jej przeczytania.
Do końca maja uczniowie mieli czas na wybranie, przeczytanie książki oraz zapoznanie się ze sposobem pisania recenzji.
Bardzo miłą niespodzianką było dla nas, że z 3 recenzji wysłanych z naszego liceum 2 zostały nagrodzone.
Zaszczytne drugie miejsce zdobyła Emilia Kalupa z klasy 2b, której recenzja ustąpiła tylko pracy uczennicy z V LO z Gliwic.
Przyznano też kilka wyróżnień, wśród których znalazła się recenzja Katarzyny Żaby również z klasy 2b.
Sukces dziewcząt cieszy tym bardziej, że rywalizowały one z uczniami szkół z wielu miast głównie południowopolskich (Kraków, Rzeszów, Wrocław, Nysa, Przeworsk, Gliwice, Warka), a więc konkurencja była duża. Poradziły sobie z nią bez trudu!
Gratulujemy!