Wyjazd na Salon Maturzystów

Krakowski Salon Maturzystów

Perspektywy 2019

5 września 2019 r. uczniowie dwóch klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego w Tuchowie uczestniczyli w kolejnej edycji „ Salonu Maturzystów Perspektywy 2019 ".

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie przygotowała dla gości Salonu prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2020 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych.

Ta cykliczna impreza edukacyjna odbywa się w Krakowie, w przestronnych wnętrzach Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Swoją ofertę studiów przedstawiły małopolskim maturzystom uczelnie z Krakowa i innych miast akademickich. Jest to okazja do zapoznania się z zasadami rekrutacji, planowanymi nowymi kierunkami i warunkami studiowania.

Jak zawsze maturzyści byli zainteresowani wszelkiego rodzaju folderami i publikacjami informacyjnymi, z których najpełniejszy zbiór informacji dla kandydatów na studia stanowi publikacja „ Informator dla Maturzystów 2020 Perspektywy”. Informator ten dostępny jest w bibliotece szkolnej.

Zachęcamy maturzystów, aby w przyszłości chętnie uczestniczyli w organizowanych w Liceum wyjazdach do Krakowa, gdyż jest to ciekawe wydarzenie, w którym na pewno warto wziąć udział.

Monika Mikos