Wymiana międzynarodowa w Wielkiej Brytanii.

Młodzież naszego liceum ( Agnieszka Tragarz i Filip Szczepanik z kl. 3a, Marta Piszczek i Wojciech Mazurkiewicz z kl. 3b oraz Hubert Świderski z kl. 2a ) wraz z opiekunami Panią Lucyną Ryndak i Panem Zbigniewem Budzikiem przebywa od 13 października br. na wymianie międzynarodowej w miejscowości Ashington. Jest to kolejne spotkanie uczniów realizujących projekt „Matematyczne szlaki Europy”. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+. Podczas pobytu w Anglii uczniowie będą rozwiązywać zadania i problemy matematyczne związane ze zwiedzanymi miejscami. W programie wymiany znajdą się między innymi: zajęcia w szkole partnerskiej the Northumberland Church of England Academy Trust, szlak matematyczny w Newcastle, Vindolanda i mur Hadriana, zamek w Alnwick, gdzie kręcono sceny do filmów: Harry Potter i Robin Hood. Międzynarodowe spotkanie młodzieży to również doskonała okazja do poznawania historii i kultury Wielkiej Brytanii. Bardzo ważne jest doskonalenie komunikowania się w języku angielskim, nabywanie umiejętności bycia kreatywnym i współdziałania w zespole, co jest kolejnym celem tej wymiany.