Wizyta uczniów tuchowskiego „Kopernika” w AGH w Krakowie

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Tuchowie uczestniczyli 10 marca 2020 r. w wykładzie na temat: „Trudny świat kwazikryształów – czyli o tym, jak nauka sama wie więcej” w Instytucie Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH w Krakowie. Wykład został przeprowadzony w ramach projektu „Chmura Edukacyjna” realizowanego w obszarze fizyka.

Dopełnieniem wykładu było zwiedzanie w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie wystawy „Futuronauci – odkryj ślady przyszłości”.

Na interaktywnej wystawie uczniowie zapoznali się z tajnikami planowania podróży kosmicznych, mogli dowiedzieć się, jak organizm ludzki może zachowywać się w trakcie takiej podróży.

Mieli również możliwość przeprowadzenia ciekawych doświadczeń i obserwacji z różnych dziedzin „techniki miejskiej”.