V MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

W czwartek 12 maja w pięknej tatrzańskiej scenerii odbył się wojewódzki finał licealiady w biegach drużynowych rozgrywany na lotnisku w Nowym Targu. Do zawodów przystąpiły najlepsze zespoły z małopolskich powiatów. Nasz wśród dziewcząt reprezentowały uczennice z Gromnika, a wśród chłopców uczniowie z naszego LO. Chłopcy i dziewczęta ruszali ze startu wspólnego i mieli do pokonania taki sam dystans czyli 1500 m. Każda drużyna mogła wystawić 6 zawodników, a na stracie w sumie stanęło 76. Z uczniów naszego LO indywidualnie na najlepszym miejscu uplasował się Dawid Dziadosz przebiegając na 13 pozycji. Pozostali dotarli na metę w środku stawki dostarczając pokaźną liczbę punków do klasyfikacji drużynowej. Wyrównana dyspozycja naszych biegaczy pozwoliła im na zajęcie bardzo dobrego punktowanego V miejsca. Gratulacje postawy i osiągniętego wyniku.

Drużyna w składzie:

Dawid Dziadosz