II MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

Najbardziej wyczekiwane przez uczniów zawody czyli powiatowy turniej piłki nożnej rozegrano tradycyjnie na 24 maja na obiektach TKKF w Ciężkowicach. Do zwodów stawiło się siedem drużyn. Turniej prowadzony był systemem każdy z każdym w dwóch grupach. W pierwszym meczu przyszło nam się zmierzyć z uczniami z Ciężkowic, ten mecz zakończył się remisem, podobnie jak następny z Zakliczynem. W sumie w pięciu z sześciu spotkań w tej grupie padł remis. Tą tendencje przełamaliśmy w meczu z Żabnem zwyciężając 3:1. Dzięki temu awansowaliśmy do półfinału z pierwszego miejsca przez co w następnym pojedynku trafiliśmy na zespół Gromnika który zajął IIm w drugiej grupie. Po dobrej grze udało się wygrać 3:0. Swój półfinał z Wojniczem wygrał nasz grupowy rywal czyli Ciężkowice i to z tą drużyną przyszło nam się mierzyć po raz drugi tego dnia. Początek tego spotkania zaczęliśmy od straty gola i dopiero w końcówce udało się wyrównać na 1:1. Takim też wynikiem skończył się regulaminowy czas. Tym razem remis musiał być rozstrzygnięty poprzez rzuty karne. I znowu po trzech regulaminowych karnych był remis 2:2. Kolejne podejście jednak przyniosło rozstrzygnięcie. Przeciwnicy trafili, a my musieliśmy uznać wyższość ich bramkarza, który obronił strzał. Zajęliśmy drugie miejscom po mało obiecującym początku w związku z czym wszyscy byli bardzo zadowoleni czując jednocześnie mały niedosyt bo brakło naprawdę nie wiele do pełni szczęścia. Gratulacje!

Wyniki:

Im - ZSOiZ Ciężkowice

IIm - LO Tuchów

IIIm - ZSLiT Wojnicz

IVm - ZSOiZ Gromnik

Drużyna w składzie:

Dawid Dziadosz, Mateusz Szwarga, Damian Rąpała, Łukasz Szostek, Ostap Lytovchenko, Jakub Różycki, Jakub Jantoń, Karol Jantoń, Filip Truchn, Alexandru Marcu

Opiekun: Paweł Słowik