Mirabelle

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami, filmikami i relacjami uczniów, którzy wzięli udział w wyjeździe do Chorwacji stanowiącym jedną z wymian uczniowskich w ramach projektu Erasmus+.

Wszelkie zgromadzone dostępne w zakładce "Erasmus+":

Wyniki konkursu na najlepszego ucznia z języka niemieckiego:

1. Karolina Karwat - klasa IIa,
2. Arkadiusz Chaim - klasa IIb,
3. Patrycja Mierzwa - klasa IIa

Serdecznie gratulujemy!

Wyniki konkursu na najlepszego ucznia z języka francuskiego:

1. NATALIA BARAN - kl. IIa
2. BARBARA SĘPEK - kl. IIa
3. OKTAWIA TWARDZIAK - kl. IIa

Gratulacje!

Dużym sukcesem uczniów "Kopernika" zakończył się udział w tegorocznej edycji konkursu. I miejsce wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych i I miejsce wśród uczniów szkół powiatowych zdobył uczeń klasy 2b Arkadiusz Chaim. Tuż za nim w klasyfikacji na miejscu II uplasował się Jakub Pypeć z klasy 3b. Obaj uczniowie, oprócz nagrody głównej, którą jest wyjazd do Warszawy do Sejmu RP na zaproszenie posła                        W. Kosiniaka-Kamysza, otrzymali także cenne nagrody rzeczowe.

GRATULACJE!

Zobacz zdjęcia z uroczystości wręczenia dyplomów i nagród.

sobota, 06 kwiecień 2019 09:27

Eliminacje miejskie i powiatowe 64. OKR

14 marca w sali widowiskowej Domu Kultury w Tuchowie odbyły się eliminacje miejskie i powiatowe 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wzięły w nich udział uczennice naszego liceum: Alicja Kloch, Julia Opałka i Emilia Wójcik.
Miło nam poinformować, że Alicja Kloch otrzymała wyróżnienie w turnieju recytatorskim.

Gratulacje dla wszystkich uczestniczek!

sobota, 06 kwiecień 2019 09:20

Pielgrzymka na Jasną Górę

1 kwietnia br. uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami p. Grażyną Ciężkowską i p. Katarzyną Armatys-Kawalerską oraz ks. Łukaszem Dutką wzięli udział w tradycyjnej pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę i do Łagiewnik.

Zdjęcia z pielgrzymki dostępne są w Galerii zdjęć.

środa, 27 marzec 2019 19:34

Promocja w Olszynach

Kasia Słota z kl. 2b i Marek Jacher z kl. 2a, panie Monika Mikos i Anna Szymańska reprezentowali dzisiaj naszą szkołę podczas dnia promocji szkół średnich w SP w Olszynach. Stoiska każdej ze szkół średnich przybyłych do Olszyn (Biecz, Ryglice, Gromnik, Tarnów, Tuchów) zorganizowane były w sali gimnastycznej, którą odwiedzili uczniowie trzecich klas gimnazjum i ósmych klas szkół podstawowych z okolicy. Mieli oni możliwość poznania oferty edukacyjnej każdej z prezentujących się szkół średnich, porozmawiania z uczniami oraz nauczycielami.

Link do zdjęć z promocji: http://lo-tuchow.pl/index.php/galeria/category/564-promocja-w-olszynach

piątek, 22 luty 2019 19:15

LO w "Kurierze Tuchowskim"

Jak informuje Dom Kultury w Tuchowie, ukazał się kolejny numer "Kuriera Tuchowskiego". Zachęcamy do jego lektury ze szczególnym uzwględnieniem kilku artykułów dotyczących naszego liceum.

A w nich m.in.:

- Dni Kultury w LO
- I semestr nauki w "Koperniku"
- II Tuchowski Orszak Trzech Króli za nami - fragment scenki przygotowanej przez naszych uczniów
- Licealiści w finale Licealiady
- I miejsce dziewcząt z LO w mistrzostwach powiatu w piłce ręcznej

Z największą radością informujemy o zajęciu I MIEJSCA przez uczniów naszego liceum w XIX Regionalnym Przeglądzie Programów Artystycznych "A to Polska właśnie". Odbył się on 30 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie.

Ponadto nasi uczniowie: Emilka Wójcik, Julka Opałka, Marta Piszczek, Veronika Becheanu oraz Marek Jacher zostali nagrodzeni indywidualnie za walory wokalne prezentowanych utworów.

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim nagrodzonym występującym (byli to: Małgorzata Giemza, Julia Opałka, Natalia Słowik, Jakub Jabłoński, Michał Karpiel, Hubert Świderski, Emilia Wójcik, Gabriela Cudek, Veronica Becheanu, Paulina Macheta, Anna Rąpała, Marek Jacher, Daniel Łątka, Marta Piszczek, Karolina Kusiak, Paweł Stańczyk, Paulina Kajmowicz, Paulina Serafin) oraz przygotowującym ich paniom: I. Sandeckiej, M. Mikos oraz B. Czosnyce!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z występów. Ponadto na naszym facebookowym profilu można obejrzeć kilka filmików.

poniedziałek, 19 listopad 2018 16:06

Upoluj swoją książkę

Uczniowie szkół średnich na terenie całego kraju mają okazję zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Honorowy patronat nad tym projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do akcji zaproszono 1000 szkół średnich, w tym również nasze Liceum.

W ramach projektu na korytarzach szkolnych odnaleźć można specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR.

Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona otrzymujemy darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka. Akcja jest organizowana z inicjatywy Instytutu Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą e-bookową Woblink.com. Projekt ma popularyzować czytelnictwo wśród młodzieży szkolnej, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom uczniów i zachęcić ich do obcowania z literaturą w atrakcyjny dla nich sposób. Oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa ma też na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej, kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskich nastolatkom oraz ukazywania czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania czasu. Darmowy dostęp do końca listopada, zapraszamy do czytania, wśród proponowanych książek znajdują się bardzo atrakcyjne tytuły i z pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie.