fifi19

wtorek, 11 czerwiec 2019 16:53

Sukces w XXI Konkursie Piosenki Francuskiej

Kinga Schabowska z towarzyszeniem Marka Jachera na pianinie zajęła w ubiegły piątek 7 czerwca III miejsce na XXI Konkursie Piosenki Francuskiej. Kinga wykonała piosenkę Tal "Pas toi" - "Nie ty".

Organizatorem było IV LO w Tarnowie. W konkursie brały udział dzieci z przedszkoli oraz uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów Tarnowa. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych jedynym liceum spoza Tarnowa był nasz "Kopernik".

Już od stycznia br. trwał konkurs zorganizowany przez Instytut Goethego w Krakowie pt. „Leselust”, którego celem było rozpowszechnianie czytelnictwa wśród młodzieży.
W konkursie mogli brać udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a zadaniem w nim było przeczytanie krótkiej książki w języku niemieckim, a następnie napisanie recenzji, która zachęciłaby innych do jej przeczytania.
Do końca maja uczniowie mieli czas na wybranie, przeczytanie książki oraz zapoznanie się ze sposobem pisania recenzji.
Bardzo miłą niespodzianką było dla nas, że z 3 recenzji wysłanych z naszego liceum 2 zostały nagrodzone.
Zaszczytne drugie miejsce zdobyła Emilia Kalupa z klasy 2b, której recenzja ustąpiła tylko pracy uczennicy z V LO z Gliwic.
Przyznano też kilka wyróżnień, wśród których znalazła się recenzja Katarzyny Żaby również z klasy 2b.
Sukces dziewcząt cieszy tym bardziej, że rywalizowały one z uczniami szkół z wielu miast głównie południowopolskich (Kraków, Rzeszów, Wrocław, Nysa, Przeworsk, Gliwice, Warka), a więc konkurencja była duża. Poradziły sobie z nią bez trudu!
Gratulujemy!

W ubiegłym miesiącu w auli PWSZ w Tarnowie odbył się konkurs z języka niemieckiego „Fit in Deutsch” organizowany corocznie przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego przy współpracy z Instytutem Goethego oraz pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa i Kuratorium Oświaty w Krakowie.
W konkursie brali udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z 3 powiatów.
Uczniowie pisali test na poziomie A1 i A2 (wg Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego), a także B1 (dla uczniów z liczbą godzin ponad 2 tygodniowo).
Po czterech tygodniach poznaliśmy wyniki i okazało się, że wśród nagrodzonych uczniów jest reprezentant naszego liceum Wojtek Mazurkiewicz z klasy 2b. W konkursie brali udział także Arkadiusz Chaim i Patrycja Mierzwa, którzy uplasowali się tuż za nim.
Wszyscy uzyskali liczbę punktów umożlwiającą zdobycie certyfikatu językowego na poziomie A2! Będzie to naszym celem w przyszłym roku szkolnym.
Wojtek otrzymał specjalny dyplom oraz nagrodę rzeczową.
Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnej edycji!

9 czerwca młodzież naszej szkoły z niezawodnymi Przyjaciółmi wystąpiła podczas VIII Sanktaryjnego Festynu Rodzinnego i I Powiatowego Święta Rodziny. Program muzyczny opowiadał piosenką " Historię miłości takiej w sam raz". Filmik na facebook'u Liceum.

7 czerwca Arkadiusz Chaim i Jakub Pypeć laureaci Forum Europejskiego Szkół Ziemi Tarnowskiej udali się na wycieczkę do Warszawy do sejmu. Wyjazd zorganizowany był przez biuro poselskie Władysław Kosiniaka Kamysza. Oprócz zwiedzanie siedziby Sejmu RP uczniowie mieli także możliwość zobaczenia warszawskiej starówki.

Fundacja Sursum Corda podziękowała nam za udział w akcji "Świąteczne kartki dobroczynne" przeprowadzonej w naszej szkole.

*Język polski:

1) Barbara Sępek kl. II A
2) Natalia Baran kl. II A
3) Alicja Cich kl. III B ex aequo Anna Nawój kl. III A

Wszystkim zwycięzcom gorąco gratulujemy!

(Nie wszystkie konkursy zostały jeszcze ocenione, będziemy starali się aktualizować listę na bieżąco.)

piątek, 22 marzec 2019 00:00

Wyjazd na Uniwersytet Jagielloński

21 kwietnia b.r. grupy matematyczno-fizyczne naszej szkoły oraz klasa Ia udały się na wyjazd na Wydział Fizyki, Asronomii i Infromatykki stowowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tam uczniowie poszerzali swoją wiedzę wykonując w grupach po dwa doświadczenia- każde trwało 90 minut. Następnie zjedliśmy obiad w stołówce uniwersyteckiej i nastała pora powrotu.

niedziela, 17 marzec 2019 18:45

Wyjście do kina

W poniedziałek 11 marca b. r. wszyscy uczniowie naszego liceum wybrali się do tuchowskiego kina, aby, w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, wziąć udział w projekcji filmu "Wyklęty" w reżyserii Konrada Łęckiego. Film opowiada historię Franciszka Józefczyka - żołnierza niezłomnego inspirowanego prawdziwą postacią Józefa Franczaka. Produkcja, decyzją Zarządu Powiatu Tarnowskiego, została wyświetlona wszystkim uczniom powiatu.

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego dzieje się dalej dla uczestniczek z naszego „Kopernika”! Z satysfakcją informujemy, że Ola Dziuban ( 2a) i Ania Nawój ( 3 a) zakwalifikowały się do etapu ustnego eliminacji okręgowych XLIX OLiJP Sukcesem zakończyła się kwalifikacja prac pisanych w ramach etapu szkolnego, również pomyślnie dziewczyny przeszły etap pisemny na poziomie okręgowym, natomiast 9 marca odbędzie się decydujący o awansie do etapu centralnego „egzamin” ustny. Wielkie wyrazy uznania dla Dziewczyn za dotychczasowe osiągnięcia i życzymy powodzenia na kolejnym etapie