MG

środa, 22 maj 2019 21:57

Kosmiczna impreza u Kopernika

Już 23 maja od godziny 16 serdecznie zapraszamy wszystkich kandydatów, ich rodziców, a także absolwentów do odwiedzenia murów naszej szkoły! Po zakończeniu "Kosmicznej imprezy u Kopernika" dyskoteka (od 18 do 21)! :D

W programie:
- obserwacje astronomiczne
- "step up", czyli turniej tańca
- maraton gier logicznych
- English game room
- "w świecie filmu"
- sekrety biologii
- rozgrywki sportowe
- karaoke
- DYSKOTEKA
- "Vive la France!"
- Alles Gut
- CSI w pracowni biologicznej
- fizyka w praktyce
- podróż za jeden uśmiech

Rozdajemy:
Ciacho, napoje, talony na ocenę, upominki oraz, przede wszystkim, nielimitowany uśmiech! :D

Otrzymaliśmy informację o dodatkowym naborze do programu "Mój rozwój - moja przyszłość".

wtorek, 14 maj 2019 08:32

O kosmosie w przedszkolu

Kosmos, planety, galaktyki, gwiazdy od zawsze fascynują ludzi. Dzieci z przedszkola w Wilczyskach również lubią odkrywać tajemnice nieba.

W poniedziałek 6 maja Przedszkole Samorządowe w Wilczyskach gościło Panią astronom mgr Agnieszkę Szklanny , nauczycielkę fizyki i astronomii w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się czym zajmuje się astronomia, jak zbudowany jest Układ Słoneczny, jak rozpoznawać poszczególne planety. Przy pomocy makiety dzieci obserwowały ruch obrotowy Ziemi , miały również okazję sprawdzić jak działa teleskop i do czego służą mapy nieba. Przedszkolakom bardzo podobało się spotkanie i już zaprosiły Panią astronom na kolejną wizytę.

Zapraszamy do naszej GALERII ZDJĘĆ.

niedziela, 05 maj 2019 19:11

Od jutra matura!

Jutro rozpoczynają się matury. Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy połamania piór! Niech moc będzie z Wami. Dacie radę!

sobota, 20 kwiecień 2019 21:50

Wesołych Świąt!

Wszystkim Czytelnikom naszej strony składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, smacznego święconego oraz mokrego dyngusa

niedziela, 07 kwiecień 2019 19:34

Akcja charytatywna "Pola Nadziei"

Lubimy pomagać!
Dzisiaj uczniowie Kopernika jako wolontariusze akcji "Pola Nadziei" zbierali datki na Tarnowskie Hospicjum Domowe im. bł. Fryderyka Ozanama. "Pola Nadziei" to akcja, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby lokalnych hospicjów oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję dziękujemy!

Zobacz zdjęcia z przeprowadzonej akcji.

niedziela, 07 kwiecień 2019 19:43

Możliwość podjęcia akcji strajkowej

Informujemy, że istnieje możliwość podjęcia akcji strajkowej w Liceum Ogólnokształcącym w Tuchowie począwszy od dnia 8. kwietnia 2019.

niedziela, 07 kwiecień 2019 14:45

Sukces w konkursie wiedzy o Czechach

3 kwietnia br. na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie odbył się III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Krajoznawczej o Republice Czeskiej. Naszą szkołę reprezentowały w nim trzy uczennice: Alicja Cich z kl.3b, Oktawia Twardziak z kl.2a oraz Aleksandra Zbylut z kl.2a. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy uczniów szkół ponadpodstawowych na temat walorów środowiska przyrodniczego, historii, współczesnych dokonań oraz walorów turystycznych Republiki Czeskiej a także zachęcenie do rozwijania zainteresowań i pozytywnej rywalizacji. Uczennice wykazały się rozległą wiedzą na temat naszych południowych sąsiadów i uzyskały doskonałe wyniki :

Oktawia Twardziak zajęła II miejsce,
Aleksandra Zbylut – III miejsce.
Alicja Cich – V miejsce.

Laureatki - Oktawia i Aleksandra oprócz nagród rzeczowych zdobyły dodatkowo indeksy umożliwiające studiowanie wybranego kierunku geograficznego na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Serdecznie gratulujemy sukcesu uczennicom oraz p. Annie Suchan.

poniedziałek, 01 kwiecień 2019 18:53

Rekolekcje wielkopostne

Od najbliższej środy 3 kwietnia do piątku 5 kwietnia w kościele św. Jakuba będą się odbywały Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży naszego liceum. Poprowadzi je ks. Karol Tomczak. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

sobota, 30 marzec 2019 21:04

Nowy administrator naszej strony

Do grona redaktorów naszej strony dołączył pan Paweł Słowik - "PS". Serdecznie witamy i liczymy na miłą i owocną współpracę ku pożytkowi naszego poczciwego "Kopernika".