MG

MG

wtorek, 05 listopad 2019 21:40

Konsultacje dla rodziców

W środę 6 listopada 2019  od 16.30 do 17.30 odbędą się konsultacje dla rodziców. Zapraszamy!

poniedziałek, 28 październik 2019 00:00

Konkurs historyczny

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie historycznym. Więcej informacji u nauczycielek historii.

poniedziałek, 28 październik 2019 20:51

Porządkowanie cmentarza

W piątek 25 października grupa uczniów z klasy 3a włączyła się w akcję „Szkoła pamięta”, polegającej na upamiętnieniu bohaterów, miejsc i wydarzeń związanych z naszą lokalną i ogólnonarodową historią. Uczniowie, wraz z panią Anną Szymańską, udali się na tzw.”stary” cmentarz w Tuchowie, gdzie spoczywa wielu znamienitych mieszkańców ziemi tuchowskiej, w tym przedstawiciele rodów szlacheckich, weterani powstań narodowych, ludzie kultury i nauki, rzemieślnicy, a także zwykli mieszkańcy naszego miasta. Znajduje się tutaj również cmentarz wojskowy z I wojny światowej, numer 161, gdzie pochowano 94 żołnierzy.

Zobacz zdjęcia w naszej GALERII.

piątek, 25 październik 2019 12:22

Erasmus - pobyt naszych uczniów w Wielkiej Brytanii

W dniach od 13 – 20 października 2019 r. odbyła się międzynarodowa wymiana uczniów w ramach programu Erasmus+ współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Tym razem uczniowie szkół partnerskich z Polski, Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Chorwacji gościli w Wielkiej Brytanii, w katolickiej szkole The Northumberland Church of England Academy Trust w Ashington.

Jest to kolejne spotkanie młodzieży w ramach projektu „Matematyczne szlaki Europy”. Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie reprezentowali uczniowie: Marta Piszczek, Agnieszka Tragarz, Filip Szczepanik, Wojciech Mazurkiewicz, Hubert Świderski pod opieką Pani Lucyny Ryndak i Pana Zbigniewa Budzika.

Pierwszego dnia wymiany młodzież integrowała się biorąc udział w zabawach sprawnościowych na rozległym terenie schroniska młodzieżowego w Broomley Grange, po czym rozwiązywała matematyczne gry terenowe. Kolejnego dnia uczniowie spotkali się w partnerskiej szkole w Ashington, gdzie obserwowali zajęcia oraz mieli możliwość porozmawiania z uczniami tutejszej szkoły. Szkoła zrobiła na wszystkich niesamowite wrażenie, ponieważ jest to duży obiekt posiadający piękne tereny sportowe, a jej wyposażenie jest bardzo nowoczesne. Jednak atmosfera w niej jest zupełnie inna niż w polskich szkołach, relacje uczeń – nauczyciel są bardziej oficjalne. Po południu uczestnicy wymiany zwiedzali centrum pobliskiego miasta Newcastle. W następnym dniu wszyscy udali się na wycieczkę celem zwiedzenia pozostałości po panowaniu Rzymian na tym terenie – Muru Hadriana. Pomimo typowo angielskiej pogody wszyscy podziwiali krajobrazy charakterystyczne dla północnej Anglii oraz ukształtowanie terenu wykorzystane kiedyś przez rzymskie legiony do umocnienia granicy. W drodze powrotnej odwiedzili Cragside, gdzie znajduje się wiktoriański dworek barona Amstronga. Kolejny dzień wymiany wypełniony był zajęciami matematycznymi w Life Centre w Newcastle. Młodzież uczestniczyła w rozmaitych logicznych zabawach oraz warsztatach mających na celu podkreślenie ważności matematyki i jej zastosowania w życiu codziennym. Bardzo podobała się lekcja astronomii w tutejszym cyfrowym planetarium. Następnie uczniowie w grupach międzynarodowych rozwiązywali zadania matematyczne i poznawali architekturę Newcastle. Piątek był ostatnim dniem wspólnych zajęć. Była to wycieczka do zamku w Alnwick, na terenie którego nakręcane były sceny do filmów z serii Harry Potter, Robin Hood oraz Dowton Abbey. Sceneria i zabytki zrobiły na uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie. Trudno było opuścić to magiczne miejsce. Dzień zakończył się imprezą pożegnalną w szkole, urozmaiconą narodowymi tańcami poszczególnych krajów partnerskich.

W sobotę polska grupa udała się na wyprawę do pobliskiego miasteczka Durham. Znajduje się tam słynna na całą Anglię katedra, której początki sięgają VII w. Rozmiary oraz nietypowa architektura tej budowli wprowadzają zwiedzających w niepowtarzalny klimat.

Tam również nagrywano filmy o Harrym Potterze. Obok katedry znajduje się XI –wieczny zamek, który od 1840 r. jest siedzibą Uniwersytetu. Na co dzień mieszka w nim ponad stu studentów.
Pobyt w Anglii dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń i z pewnością pozostanie na długo w pamięci. Świetna atmosfera, jaką wykreowali uczniowie i nauczyciele, pozwoliła na zawarcie nowych, cennych znajomości oraz na doskonalenie umiejętności interpersonalnych i językowych. Wszyscy niecierpliwie czekają na kolejne międzynarodowe spotkanie we Włoszech. Zakończenie projektu będzie miało miejsce w naszej szkole w kwietniu przyszłego roku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wymiany.

 

 

środa, 16 październik 2019 08:47

Nowi administratorzy

Od dziś mamy nowych administratorów naszej strony. Są to uczniowie klasy Ib:

* Agata Kowalska, nick AK
* Martyna Sobczyk, nick MS
* Dawid Mirek, nick DM

Życzymy owocnej pracy, wielu dodanych newsów i zdjęć! :D

poniedziałek, 14 październik 2019 20:45

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Dziś 14 października - święto Komisji Edukacji Narodowej. W szkołach w całej Polsce dzień ten jest obchodzony wyjątkowo uroczyście. Także w naszym liceum odbyła się uroczysta akademia.
Swą obecnością zaszczycili nas: p. Grażyna Karaś, radna Powiatu Tarnowskiego, Przewodnicząca Komisji ds. Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki oraz p. Stanisław Obrzut, nasz wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego i przysposobienia obronnego, obecnie Przewodniczący Rady Miejskiej w Tuchowie.
 P. Maria Maniak, dyrektor szkoły do 1998 roku, opowiedziała krótko historię powstania naszego szkolnego hymnu.
W akademii wzięli udział uczniowie, nauczyciele - również emerytowani - obecni i dawni pracownicy administracji i obsługi, rodzice.
Ponieważ odbyły się juz wybory do Samorządu Uczniowskiego, więc nowy przewodniczący - Hubert Świderski z kl. IIa - uroczyście przejął ster rządów od panującemu nam przez ostatni rok Alberta.
Uczniowie klas I złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Nauczyciele, którzy szczególnie zasłużyli się swą pracą w minionym roku szkolnym otrzymali nagrody Dyrektora szkoły.
Pożegnaliśmy również p. Stanisława Dawida, woźnego, który po 27. latach pracy w naszym liceum odchodzi wkrótce na emeryturę. Dziękujemy za wszystko Panie Staszku!
Na zakończenie odbyła sie część artystyczna przygotowana przez ucznów klas I pod kierunkiem wychowawców.

sobota, 28 wrzesień 2019 21:01

Nowy projekt edukacyjny w LO

Dnia 30 września br. rozpoczyna się rekrutacja do projektu  "Współczesn@ szkoła - zajęcia on - line". Rekrutacja potrwa do 8 października 2019r.

W ramach projektu zostaną utworzone dwie grupy: jedna 15 osobowa, która będzie uczestniczyć w zajęciach on-line z obszaru biologia i jedna 15 osobowa, która będzie uczestniczyć w zajęciach on-line z obszaru fizyka. Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem projektu  oraz do udziału w nim.

niedziela, 22 wrzesień 2019 18:52

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

W miniony piątek 20 września 2019 tegoroczni maturzyści z naszego liceum uczestniczyli w corocznej pielgrzymce na Jasną Górę. Data nietypowa, bo do tej pory odbywały się one pod koniec roku szkolnego klas III. Młodzież uczestniczyła we Mszy św, oraz Drodze Krzyżowej na jasnogórskich wałach.
Opiekę sprawowali: ks. Łukasz Dutka, M. Tomasik, A. Suchan, B. Niemiec-Ryba.
Do pielgrzymujących dołączył również biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej Stanisław Salaterski.

Więcej zdjęć na stronie diecezji tarnowskiej : Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

05

wtorek, 17 wrzesień 2019 10:21

Wywiadówka

W najbliższą środę 18 września zapraszamy wszystkicj Rodziców na pierwszą w tym roku szkolnym wywiadówkę. Początek o godzinie 16.30.

klasa Ia - sala 19                     klasa IIa - sala 37                     klasa IIIa - sala 33 
klasa Ib - sala 20                     klasa IIb - sala 22                     klasa IIIb - sala 38
klasa Ic - sala 21
klasa Id - sala 23
klasa Ie - sala 32

poniedziałek, 16 wrzesień 2019 20:26

Projekt LO w Tuchowie i AGH w Krakowie

01 września br. rozpoczęła się realizacja projektu "Współczesn@ szkoła - zajęcia on - line".

W ramach projektu planowane są dodatkowe zajęcia pozalekcyjne on- line dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Tuchowie chcących rozwijać zainteresowania i mające na celu podniesienie kompetencji kluczowych oraz uniwersalnych umiejętności niezbędnych na rynku pracy w wymiarze 30godz lekcyjnych w roku szkolnym 2019/2020. Zajęcia zaplanowano w formie wideokonferencji z nauczycielami akademickimi dzięki czemu uczniowie będą poszerzać swoją wiedzę z obszaru biologia i fizyka. Planuje się utworzenie grup 15-osobowych. W ramach projektu uczniowie jeden raz odbędą zajęcia bezpośrednio na uczelni (Uniwersytecie Jagiellońskim i Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie), na który zapewniony będzie transport. W celu prawidłowej realizacji zajęć zapewniony będzie udział nauczycieli bezpośrednio związanych z obszarem tematycznym. Zostaną zakupione niezbędne pomoce dydaktyczne i materiały. Ogólna wartość projektu to 43803,06 zł , w tym dofinansowanie 41612,90 zł i wkład własny powiatu 5% tj. 2190,16 zł. Projekt jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet X, Działanie 10.1. Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.1.4 Małopolska Chmura Edukacyjna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014- 2020.

Strona 1 z 57