XXXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

XXXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej – etap szkolny w LO w Tuchowie

          Dnia 25.01. 2021 r. po raz 36. odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy Ekologicznej dla uczniów z całej Polski.  Z naszej szkoły w olimpiadzie wzięło udział 7 uczniów z kl. 1b, 2b i 2e. W tym roku organizacja szkolnego etapu miała inny przebieg, gdyż  Olimpiada odbywała się w zmienionych warunkach technicznych spowodowanych obostrzeniami z tytułu Covid-19. Młodzież pisała test przed ekranem swojego komputera z włączoną kamerą a całość nadzorowała nauczyciel biologii Teresa Podraza.

Najlepszy wynik w szkole uzyskała uczennica klasy 2b Martyna Sobczyk, drugie miejsce zdobyła Olga Gut z 2e, a trzecie miejsce Jakub Mikrut z 1b. Wyniki kolejnych uczniów były niewiele niższe. Wszystkim uczniom gratulujemy, tym bardziej, że program tej Olimpiady obejmuje treści nie tylko dotyczące ekologii klasycznej czy zagadnień związanych z ochroną gleb, wód, powietrza i gospodarką odpadami, ale również znajomość aktualnych problemów społeczno – gospodarczych dotyczących ochrony środowiska w Polsce i na świecie.

         Miło mi poinformować, że Martyna Sobczyk reprezentować będzie naszą szkołę w etapie okręgowym OWE i mam nadzieję, że dalsze zmagania również przyniosą jej sukces i zdobędzie tytuł finalisty.

 

 

                                                                                   Teresa Podraza

 OWE 2021 small